Reżyserią filmu ma zająć się Scott Derrickson ("Sinister"). Udział Jareda Leto nie został jeszcze potwierdzony, a;e gwiazdor mówił niedawno, że znowu chce grać. – Szukam nowych scenariuszy i czytam te, które dostałem – stwierdził w jednym z wywiadów udzielonych przy okazji premiery "Witaj w klubie". Kreacja w tym dramacie przyniosła mu Oscara i szereg innych nagród.

Reklama

"Doctor Strange" będzie adaptacją popularnego komiksu stworzonego przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Jest to historia neurochirurga, który po wypadku nie może dalej operować. Nadzieję na wyleczenie daje mu pewien tybetański mnich, który pragnie zostać jego nauczycielem. W dalekich Himalajach doktor Strange nie tylko dochodzi do zdrowia, ale też poznaje tajniki czarnoksięstwa.

Scott Derrickson zasłynął filmami "Egzorcyzmy Emily Rose" oraz "Sinister". W lipcu do polskich kin trafi jego najnowsze dzieło, horror "Zbaw nas ode złego". Dorobek grupy Jareda Leto, 30 Seconds to Mars zamyka album "Love, Lust, Faith and Dreams" z maja 2013 roku.