Dziewczynka znalazła się na planie z konieczności. – Myślimy, że dla naszych dzieci towarzyszenie nam na planie i niewielki epizod to fajna zabawa. Nie chodzi o to, by zajęły się aktorstwem. Brad i ja nie mamy takich planów – mówi Angelina Jolie. – Jednak trzy- i czterolatki, które grają w "Czarownicy", bały się do mnie podejść. Potrzeba było dziecka, które by mnie lubiło i którego nie przestraszyłyby moje rogi, oczy i szpony. Musieliśmy więc zaangażować Viv.

Reklama

Zdjęcie Jolie z jej córką opublikowane zostało na łamach magazynu "Entertainment Weekly" i w serwisie Collider. W "Czarownicy" historia znana z baśni o Śpiącej Królewnie opowiedziana zostaje z perspektywy tytułowej bohaterki. – Zadaliśmy sobie pytanie co sprawia, że ludzie stają się źli, nikczemni, agresywni i okrutni? – komentuje Jolie. – Co stało się w przypadku mojej bohaterki?

W filmie występują także: Elle Fanning, Sharlto Copley, Sam Riley, Imelda Staunton, Juno Temple i Leslie Manville. Za reżyserię odpowiada Robert Stromberg. "Czarownica" wejdzie na ekrany polskich kinach 30 maja.