Książka jest kontynuacją publikacji "Layer Cake", która w 2004 roku doczekała się ekranizacji. Kryminał zatytułowany "Przekładaniec" został wyreżyserowany przez Matthew Vaughna, a w rolach głównych pojawili się Daniel Craig i Sienna Miller. To opowieść o handlarzu narkotykami, który zarobił już tak dużo, że chce przejść na emeryturę. Przed nim jeszcze tylko jedna akcja dla szefa londyńskiego półświatka. Oczywiście nie idzie ona zgodnie z planem.

Reklama

J.J. Connolly napisał kontynuację losów bohatera "Przekładańca" oraz zajął się scenariuszem sequela. Tym razem jednak w roli głównej zobaczymy Jasona Stathama, który wraz ze swoim menadżerem i partnerem w interesach, Stevem Chasmanem, nabył prawa do ekranizacji. Akcja "Viva La Madness" rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach z "Przekładańca". Główny bohater szuka przyjemnej plaży, aby przejść na zasłużoną emeryturę. Kończy jednak załatwiając transkontynentalne przekręty i nadzorując dilerkę między londyńskim a wenezuelskim kartelem.

"Viva La Madness" będzie drugą produkcją dla Stathama i Chasmana, jaką zrealizują w ramach swojej firmy SJ Pictures. Niedawno wyprodukowali "Heat", za kamerą którego stanął Simon West. W rolach głównych pojawił się Statham oraz Sofia Vergara, Milo Ventimiglia i Stanley Tucci.