Hanks wcielił się w specjalistę od symboli już wcześniej dwukrotnie – w filmach "Kod Da Vinci" i "Anioły i demony", które oparte były na powieściach Dana Browna. Aktor zagra profesora z Harvardu jeszcze raz w dwóch kolejnych obrazach, adaptacjach książek "Zaginiony symbol" oraz "Inferno".

Reklama

Sequel "Kodu Da Vinci", czyli "Zaginiony symbol", to ekranizacja trzeciej powieści z serii Dana Browna o Langdonie. Scenariusz autorstwa Stevena Knighta jest już gotowy, a poprawki nanosi obecnie sam Brown. Ron Howard, czyli reżyser dwóch poprzednich części kinowego cyklu, potwierdził, że nie wróci za kamerę projektu. Wraz z Brianem Grazerem zajmie się jedynie produkcją.

Przejęciem krzesła reżyserskiego zainteresowany jest Mark Romanek. Howard oświadczył jednak, że powróci jako reżyser adaptacji "Inferno". Powieść Browna ukazała się w maju br. To czwarta z cyklu przygód Langdona. Jej kinowa adaptacja ujrzy światło dzienne 18 grudnia 2015 roku. David Koepp, który pracował przy "Aniołach i demonach" przygotowuje już scenariusz.