Nowy 10-odcinkowy thriller rozgrywa się 15 lat przed historią, którą widzowie znają z popularnego serialu. Jest to opowieść o narodzinach ulubionego seryjnego mordercy Ameryki.

Kto zagra w nowym "Dexterze"?

Ogłoszona została także obsada serialu "Dexter: Original Sin" (uprzednio zatytułowanego "Dexter: Origins"). Patrick Gibson ("Cień i kość") zagra tytułowego Dextera Morgana, zdobywca Złotego Globu Christian Slater wcieli się w Harry'ego Morgana, przybranego ojca Dextera i detektywa z wydziału zabójstw, Molly Brown zagra młodszą siostrę Dextera, Debrę Morgan.

Reklama

Patrick Dempsey dołączy do obsady stałej serialu i zagra Aarona Spencera, kapitana wydziału zabójstw policji w Miami, który od kilkudziesięciu lat jest w związku z Harrym Morganem (Slater). Sarah Michelle Gellar dołączy do obsady gościnnie jako Tanya Martin, szefowa CSI w Departamencie Policji w Miami i nowa szefowa Dextera Morgana.

James Martinez ("Love Victor"), Christina Milian ("Miłość pod jednym dachem"), Alex Shimizu ("The Blacklist") i Reno Wilson ("Mike & Molly") pojawią się ponownie jako stała obsada serialu, wcielając się w pracowników policji w Miami. Martinez zagra rolę Angela Batisty – młodego ambitnego detektywa wydziału zabójstw, który w pracy kieruje się sercem. Milian wcieli się w postać Marii LaGuerty, pierwszej detektywki wydziału zabójstw w Miami. Shimizu zagra Vince'a Masukę, analityka kryminalistycznego, który chętnie dzieli się swoją wiedzą, ciesząc się z szansy szefowania nowemu stażyście, Dexterowi Morganowi. Wilson wceli się w Bobby'ego Watta, wieloletniego partnera i powiernika Harry'ego.

Reklama

Co się wydarzy w nowym "Dexterze"?

Akcja serialu rozgrywa się w 1991 roku w Miami: śledzimy losy młodego Dextera (Gibson) i poznajemy jego drogę od studenta do mściwego seryjnego mordercy. Dexter nie może już dłużej ignorować swoich mrocznych pragnień i musi znaleźć ujście dla krwiożerczych instynktów. Dzięki wskazówkom swojego ojca, Harry'ego (Slater), przyjmuje kodeks, który ma mu pomóc znajdować i zabijać ludzi niezasługujących na życie w społeczeństwie – bez pozostawiania śladów zbrodni, mogących naprowadzić na jego trop organy ścigania. To niełatwe wyzwanie dla młodego Dextera, który właśnie rozpoczyna staż kryminalistyczny w policji w Miami.

Fenomen serialu "Dexter"

Składający się z ośmiu sezonów serial "Dexter" miał premierę w 2006 roku. Zdobywca Złotego Globu Michael C. Hall zagrał w nim główną rolę Dextera Morgana – mężczyzny o złożonej osobowości, targanego wewnętrznymi wątpliwościami, który pracuje jako analityk śladów krwawych w wydziale policji w Miami, a po godzinach jest seryjnym mordercą. ​

Produkcja stała się jednym z najbardziej cenionych seriali w amerykańskiej telewizji, zdobywając wiele nominacji do Emmy i Złotego Globu dla najlepszego telewizyjnego serialu dramatycznego, a także prestiżową nagrodę Peabody Award w 2008 roku. "Dexter" dwukrotnie został też uznany przez Amerykański Instytut Filmowy za jeden z 10 najlepszych seriali w historii. W 2013 roku Amerykańska Gildia Scenarzystów umieściła go na swojej liście "101 najlepiej napisanych seriali telewizyjnych".

Wszystkie poprzednie sezony "Dextera" są dostępne w SkyShowtime.

Producentem wykonawczym "Dexter: Original Sin" jest showrunner oryginału Clyde Phillips, a stojącymi za serialem firmami produkcyjnymi są Showtime Studios i Counterpart Studios. Producentami wykonawczymi są także Scott Reynolds ("Jessica Jones"), Michael C. Hall ("Dexter"), Mary Leah Sutton ("Resident Evil"), Tony Hernandez ("Emily w Paryżu") i Lilly Burns ("Russian Doll"). Na liście producentów znalazł się także Robert Lloyd Lewis ("Prawnik z Lincolna"). Michael Lehmann ("Śmiertelne zauroczenie"), który jest zarówno reżyserem, jak i producentem wykonawczym serialu, współpracuje ze Slaterem już po raz kolejny.