Film "Diabeł ubiera się u Prady" miał premierę w 2006 r. Była to ekranizacja powieści Lauren Weisberger. Aspirująca dziennikarka Andy (Anna Hathaway) zdobywa upragnioną pracę w prestiżowym nowojorskim magazynie modowym. Zostaje asystentką bezwzględnej redaktorki naczelnej, kobiety z piekła rodem, czyli Miranda Priestly (Meryl Streep). Tak zaczyna się najeżony trudnościami proces, podczas którego Andy zdobywa doświadczenie i uczy się, jak sobie radzić z szefową. Jej sojusznikiem jest m.in. Nigel (Stanley Tucci).

Reklama

Prace nad sequelem filmu "Diabeł ubiera się u Prady" już trwają

Meryl Streep za rolę Mirandy dostała Złoty Glob i nominację do Oscara, a film zarobił imponujące 326 milionów dolarów na całym świecie.

Za produkcję sequelu filmu "Diabeł ubiera się u Prady" odpowiada teraz Disney. Kiedy premiera, jeszcze nie wiadomo. W głównych rolach powracają Meryl Streep i Emily Blunt, a co z Anne Hathawy? W jednym z wywiadów miała kiedyś powiedzieć, że nie widzi sensu w kontynuacji tej opowieści, ale może da się skusić.

O czym będzie sequel filmu "Diabeł ubiera się u Prady"?

Minęło trochę czasu i Miranda Priestly musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości medialnej i walczy o przetrwanie na rynku wydawniczym. Za scenariusz ma znów odpowiadać Aline Brosh McKenna („U ciebie czy u mnie?”), a reżyserią zajmie się ponownie Wendy Finerman.