"Belfer" wraca do korzeni i z Wrocławia przenosi się do rodzinnego miasteczka, Małomorza. Podobnie jak w Dobrowicach z pierwszego sezonu czuć tu klimat hermetycznej, zamkniętej społeczności i pulsujące napięcie, które rośnie wraz z odkrywaniem przez bohatera kolejnych skrywanych przed światem tajemnic.

Reklama

Nowy sezon, nowe rozdanie

Nowy sezon rozpoczyna się od oczyszczenia "Belfra" z zarzutów, dzięki czemu wychodzi z więzienia. Dzięki swojemu ojcu oraz jego lokalnym znajomościom Paweł podejmuje ponownie pracę jako polonista, tym razem w liceum w miasteczku, gdzie dorastał. Dostaje pod opiekę klasę maturzystów. Kiedy podczas rejsu, w który ojciec i syn zabierają grupę nastolatków, z pokładu znika jeden z uczniów – buntownik i outsider Kacper Krynicki – lokalna policja rozpoczyna najtrudniejsze w historii miasteczka śledztwo. Podkomisarz Ewa Krawiec szybko orientuje się, że nie może być tu mowy o samobójczym utonięciu. Ze sprawą może być związany właściwie każdy z otoczenia chłopaka i to zarówno klasowych kumpli, jak i kręgu dorosłych uwikłanych w skomplikowaną siatkę lokalnych powiązań.

Nowy sezon to zupełnie świeże rozdanie dla "Belfra". Pojawiają się niewyjaśnione tajemnice z przeszłości bohatera oraz ojca Pawła, Kapitana – człowieka morza, surowego i niechętnie dzielącego się z synem szczegółami ze swojego życia To ogromna przyjemność zagrać tę rolę i wziąć udział w tak ekscytującym projekcie. Było to dla mnie tym większe wyzwanie, że stanowię element przeszłości Pawła, postaci już znanej, ale której historia do tej pory nie była ujawniana widzom. Jestem kluczem do jego osobowości i tego, jakim stał się człowiekiem - zdradza Jacek Koman, odtwórca roli Kapitana.

Młode talenty, wielkie kariery

Podobnie jak w pierwszym sezonie serial stoi młodymi utalentowanymi aktorami, którzy z pewnością mają przed sobą wielkie kariery. Tak jak dla Sandry Drzymalskiej czy Józefa Pawłowskiego "Belfer" stał się przepustką do zawodowego rozwoju, tak tu brawurowe zagrane role przez Michaela Zielińskiego czy Wiktorię Kruszczyńską zostaną docenione przez rzesze krytyków - przewidują eksperci.

W 3. sezonie występują Maciej Stuhr, Jacek Koman, Roma Gąsiorowska, Agata Kulesza, Mirosław Baka, Katarzyna Herman, Jan Jankowski, Marek Kalita oraz aktorzy młodego pokolenia: Michael Zieliński, Roman Garncarczyk, Wiktoria Kruszczyńska, Hubert Miłkowski, Kamil Pudlik, Karolina Kowalska i Maciej Miszczak.

Trzeci sezon wyreżyserował Łukasz Grzegorzek, zdobywca nagrody na FPFF w Gdyni za reżyserię filmu "Moje wspaniałe życie". Za scenariusz odpowiadają Monika Powalisz i Przemysław Nowakowski ("Bez tajemnic", "Pakt") oraz Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki ("Klangor").

Kiedy premiera 3. sezonu "Belfra"?

Dzwonek na ostatnią lekcję zabrzmi już 8 września w CANAL+ online oraz w CANAL+ Premium.

Trwa ładowanie wpisu