Jak zakończy się zabawa doktora Jacka (Andrzej Chyra) w Boga?

Finał "Sortowni"

Mimo iż Jacek stara się działać metodycznie i na chłodno, z każdym odcinkiem w jego zachowanie wkrada się coraz większa nerwowość. Z jednej strony wciąż jest przekonany, że panuje nad sytuacją, z drugiej coraz bardziej niepokoją go narastające wątpliwości Olgi. I choć młoda lekarka targana wyrzutami sumienia za tragiczny błąd z przeszłości, winy doszukuje się w sobie, Jacek wie, że jej dociekliwość doprowadzi ją w końcu do prawdziwej przyczyny licznych zgonów. Dodatkowy lęk wprowadza też zacieśniająca się więź między jego podopieczną a oficerem Romanowskim i coraz częstsze wizyty policjanta na SOR.

Reklama

W opanowaniu emocji nie pomagają również napięte relacje z Justyną. Jacek, który pragnął odbudować więź z córką, powoli zdaje sobie sprawę, że nie jest do końca pewny powodów, dla których dziewczyna postanowiła pojawić się w jego życiu, a jej nieobliczalność napawa go niekiedy przerażeniem.

Twórcy "Sortowni"

Reżyserką serialu koprodukcji Polsatu i CANAL+ jest Anna Kazejak. Scenariusz napisali Wiktor Piątkowski, Monika Powalisz, Michał Wawrzecki i Joanna Kozłowska. Za zdjęcia odpowiada Piotr Niemyjski, a za muzykę - Michał Kush.