Muzyka autorstwa Michała Kusha, wielokrotnie nagradzanego producenta, gitarzysty i kompozytora, wprowadza widza w mroczny klimat serialu i jego głównych wątków. Album liczy 31 utworów i zawiera muzykę do pierwszych 4. odcinków serialu. Kolejny zestaw zostanie opublikowany po zakończeniu sezonu.

Reklama

Muzyka jak sam serial

Michał Kush określa swoje kompozycje dla serialu "Sortownia" mianem "mrocznej i brudnej, pulsującej opowieści. Muzyk łączy dźwięki elektroniczne z klasycznymi smyczkami i wokalami, a kompozycje nastrojem mają oddawać złożoność charakteru głównego bohatera i nieoczywistość świata SOR-u.

W przypadku realizacji muzyki do seriali trzeba myśleć bardziej motywami, które potem można w różny sposób przekształcać i aranżować. Tak, aby później te dźwięki zebrane w całość pasowały nie tylko do samego serialu, ale także do rozmaitych scen, które zawierają często zupełnie odbiegające od siebie emocje - mówi Kush.

Soundtracku można słuchać w serwisach Spotify lub TIDAL.

Kim jest Michał Kush?

Reklama

Michał Kush to multiplatynowy producent i kompozytor, kilkunastokrotnie nominowany do nagrody Fryderyk, nagrodzony nią czterokrotnie. Współpracował z wieloma topowymi artystami z kraju jako producent i muzyk koncertowy, twórca wszystkich płyt Darii Zawiałow. W 2020 roku był szefem Orkiestry Męskiego Grania. Jego kompozycje i produkcje od wielu lat okupują wszystkie najważniejsze polskie Listy Przebojów, zdobywając szczyty list sprzedaży płyt, streamingów i AirPlaya. Od 7 lat prowadzi zespół Darii Zawiałow jako kierownik muzyczny, wyprzedając trasy koncertowe w największych i najlepszych muzycznie obiektach w Polsce oraz regularnie uczestnicząc w najważniejszych wydarzeniach muzycznych i festiwalowych w kraju.

Czym jest "Sortownia"?

"Sortownia" to pełen napięcia thriller medyczny, pokazujący historię Jacka Wolińskiego (Andrzej Chyra) cenionego lekarza, który na co dzień, razem z zespołem, ratuje dziesiątki ludzi na warszawskim SOR-ze. W serialu pokazane są także inne wątki: historie pacjentów, zachowania trudnej młodzieży czy wątek pracy nocnego klubu. W tle pokazana jest także Warszawa i nocne życie miasta.

Cały sezon "Sortowni" liczy 8 odcinków. Serial można oglądać w serwisach streamingowych CANAL+ online i POLSAT BOX GO.