Dziennik Gazeta Prawana logo

Danny Boyle nie wyreżyseruje 25. filmu o Bondzie. Twórcę "Trainspotting" podzieliły z producentami "kreatywne różnice"

22 sierpnia 2018, 12:50
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Danny Boyle
Danny Boyle/Shutterstock
Reżyser Danny Boyle zrezygnował z pracy nad 25. filmem o agencie brytyjskiego wywiadu Jamesie Bondzie - poinformowali producenci serii. Przyczyną miały być "kreatywne różnice" dotyczące realizacji filmu.

Boyle, który wcześniej zrealizował m.in. filmy "", "" i "", miał być trzynastym reżyserem odpowiedzialnym za jedną z najsłynniejszych sag filmowych świata.

Wcześniej pracował już z aktorem grającym obecnie Bonda, Danielem Craigiem, przy krótkim obrazie towarzyszącym wyreżyserowanej przez Boyle'a ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku. W filmiku tym agent 007 pojawiał się u boku brytyjskiej królowej Elżbiety II.

Zdjęcia do nowego filmu o Bondzie, którego tytuł nie jest na razie znany, miały rozpocząć się w grudniu, a premiera była wstępnie zaplanowana na koniec października 2019 roku. Nie jest jasne, czy zmiana reżysera może spowodować opóźnienia w jego realizacji, ale nazwisko następcy Boyle'a nie zostało jeszcze ogłoszone.

25. film z serii o Bondzie ma być ostatnim z Craigiem w roli agenta 007. Media spekulowały, że głównym kandydatem do jego zastąpienia w kolejnych produkcjach jest brytyjski aktor Idris Elba.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj