Przyczynkiem do tej prasowej debaty stała się rozmowa przywiązanego do krzesła Craiga z Javierem Bardemem, grającym cyberterrorystę Raoula Silvę. Główny oponent Bonda w 23. filmie z tej serii dość prowokacyjnie dotyka ud i torsu pracownika brytyjskiego wywiadu MI6, a w odpowiedzi słyszy: – Co sprawia, iż wydaje ci się, że to jest mój pierwszy raz?

Reklama

Już po kinowej premierze "Skyfall" w internecie i tabloidach zawrzało, nie tylko z tego powodu, że zamiast ulubionego drinka na bazie wódki Martini – obowiązkowo wstrząśniętej, nie zmieszanej – agent Jej Królewskiej Mości sięga, po butelkę piwa Heineken, jednego ze sponsorów tej produkcji. Coraz częściej pojawiać się zaczęło pytanie czy twórcy filmu przypadkiem nie zamierzają w postaci głównego bohatera obudzić skłonności homoseksualnych.

Uczestniczący w licznych bankietach oraz wywiadach telewizyjnych i prasowych promujących film Daniel Craig nie zdołał uciec od pytań o tożsamość seksualną 007. – Nie, nie wyobrażam sobie tego. James nie jest gejem, tak jak i nie sądzą, żeby był nim bohater grany przez Javiera. Nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek 007 miał się oglądać za mężczyznami – stwierdził podczas udziału w jednym z talk show w brytyjskiej stacji BBC.

Bardziej otwarta na takie sugestie jest za to Naomie Harris, wcielającą się w postać Eve, dziewczyny Bonda. – Myślę, że wszystko jest możliwe, kto wie? Może nawet w kolejnym filmie Bonda powinna zagrać kobieta? Choć na pewno nie będę to ja, bo to nie jest rola dla mnie.

Te wizje wydają się dość nierealne, choć w kinie przecież wszystko jest możliwe. na razie jednak najbardziej znanym agentem MI6 jest 44-letni Daniel Craig, którego twarz niemal nie znika z czołówek prasy. W ubiegłym tygodniu pojawił się na gali BBC America, na której otrzymał nagrodę "Najlepszy Brytyjski Aktor Roku". Gdy zszedł ze sceny i siadł przy stoliku obok koleżanki "po fachu" i zarazem żony Rachel Weisz ucałował ją dość namiętnie.

Ubrany był w nienagannie skrojony smoking, niczym grany przez niego agent, więc nie dziwią podpisy pod zdjęciami zamieszczone przez prasę: "szpieg, który mnie kocha", "tak potrafi całować tylko 007" czy też "to najważniejsza dziewczyna Bonda".