– Podczas analizowania drzewa genealogicznego Daniela Craiga zauważyliśmy, że kilka nazwisk i miejsc pokrywa się z tablicą potoków prawdziwego Jamesa Bonda – powiedziała Michelle Ercanbrack, historyk rodzinny współpracujący z serwisem Ancestry.com Aktora i imiennika odtwarzanego przez niego bohatera łączą więzy królewskie – rodziny obydwu spokrewnione były z angielskim królem Edwardem II i diukiem Lancaster, Joshem z Gaunt.

Reklama

Ian Fleming zaczerpnął nazwisko słynnego agenta 007 od amerykańskiego ornitologa. – Chciałem, żeby bohater mojej powieści miał najnudniejsze nazwisko na świecie – zwierzał się Fleming. – James Bond idealnie się nadawało – wyjaśniał.

Bohater, który otrzymał "najnudniejsze nazwisko świata" od lat rozpala wyobraźnię widzów po obu stronach Atlantyku. Najnowszy, 23. film z serii opartej na powieści Iana Fleminga, "Skyfall" już zarobił blisko 400 mln dolarów, choć nie minął nawet miesiąc od jego premiery. W Polsce na spędzenie czasu z agentem w służbie Jej Królewskiej Mości zdecydowało się już przeszło milion widzów.