Jak donosi serwis TheWrap autorem scenariusza do filmu jest Keith Bunin, który pracował przy popularnym serialu "Terapia".

Reklama

Theodor Seuss Geisel znany jako Dr. Seuss był autorem 44 książek dla dzieci,do których sam wykonywał ilustracje. Książki jego autorstwa weszły do kanonu literatury tego gatunku.

Jego najbardziej poczytną bajką jest "The Cat in the Hat" (Kot w kapeluszu, polski przekład ze względu na rym zatytułowany "Kot Prot") z 1957 roku. Złożona z 223 słów podstawowych, zapoczątkowała serię książek dla dzieci rozpoczynających naukę czytania.

Dr. Seuss zadebiutował w 1937 roku książką "And to Think That I Saw It on Mulberry Street" (Sam to wszystko widziałem na ulicy Morwowej), która w opinii znawców literatury była takim samym kamieniem milowym w literaturze dziecięcej jak wydana kilkadziesiąt lat wcześniej "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla. Ale zanim ją opublikował, została ona odrzucona przez 28 wydawców.

W języku polskim ukazała się druga książka autora, z 1940 roku, "Słoń, który wysiedział jajko" w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka. Łącznie książki Seussa zostały sprzedane w 200 mln egzemplarzy.