Gwiazda "Seksu w wielkim mieście" wciela się w ambitną menadżer Kate Reddy, która budzi podziw przyjaciół i kolegów z pracy, sprawnie godząc bogate życie rodzinne z zawrotną karierą w biznesie.

Reklama

Gdy los zetknie ją z uwodzicielskim Jackiem Abelhammerem (Pierce Brosnan), Kate przyjdzie zmierzyć się z pokusą wielkich pieniędzy i jeszcze większych namiętności, kosztem szczęścia u boku dobrodusznego męża (Greg Kinnear).

Ekranizację jednej z najbardziej poczytnych powieści ostatniej dekady wyreżyserował Douglas McGrath, nominowany do Oscara autor scenariusza "Strzałów na Broadwayu" Woody'ego Allena. Miłosne perypetie największych gwiazd Hollywood ukazuje operator Stuart Dryburgh - laureat Złotej Żaby festiwalu Camerimage za zdjęcia do "Fortepianu" Jane Campion.

Allison Pearson, dziennikarka i krytyk literacki, urodziła się w południowej Walii. Razem z Tonym Parsonsem była współtwórczynią programu telewizji BBC 2 "Late Review". W 1993 Stowarzyszenie Dziennikarzy Brytyjskich przyznało jej prestiżowy tytuł Krytyka Roku. Cotygodniowy felieton Pearson zatytułowany "Kate Reddy", zamieszczany w Daily Telegraph, przerodził się w wydaną w 2002 powieść "Nie wiem, jak ona to robi". Książka podbiła światowe rynki wydawnicze (4 miliony sprzedanych egzemplarzy) i zdobyła status powieści kultowej.

Film "Jak ona to robi?" trafi do polskich kin 25 listopada. Oprócz Sary Jessicki Parker i Pirce'a Brosnana w obsadzie znaleźli się Christina Hendricks i Kelsey Grammer.