Gwiazda "Bękartów wojny", zagrała w "Cieniu" żonę milionera. – W życiu jestem kompletnym przeciwieństwem mojej bohaterki – mówi Diane Kruger. – Lubię niezależność, funkcjonowanie na własny sposób. Zagrałam kobietę, którą ludzie opiekują się jak dzieckiem. Nie mogę wyobrazić sobie, że sama prowadzę takie życie. Tego, żeby inni wykonywali za mnie szereg codziennych obowiązków.

Reklama

"Cień" opowiada historię weterana po przejściach, dziś ochroniarza (w tej roli Matthias Schoenaerts), który niespodziewanie dla samego siebie zakochuje się w niedostępnej żonie swego pracodawcy (Diane Kruger). Na dodatek okazuje się, że handlujący bronią biznesmen nie prowadzi czystych interesów. – Ta relacja mojej bohaterki z Vincentem jest dla mnie niezwykła – mówi Kruger. – Zupełnie przypadkowe spotkanie dwojga ludzi, którzy z pozoru kompletnie nie mają ze sobą nic wspólnego, zmienia całe ich życie.

Media

Thriller, którego scenariusz Alice Wincour napisała specjalnie dla Schoenaertsa, swoją premierę miał na festiwalu w Cannes. Zebrał tam pochwały jako sprawnie zrealizowane kino sensacyjne, choć krytycy mieli do "Cienia" kilka zastrzeżeń. – Nowy film Alice Winocour, chociaż całościowo prezentuje się na typowy sensacyjniak wzorowany na produkcjach "made in USA", ogląda się dość dobrze, a akcja potrafi wciągnąć, jednak przez końcową sekwencję trudno tę produkcję traktować poważnie. – pisze Krzysztof Połaski w recenzji dla telemagazyn.pl. – Za pomocą jednej sceny reżyserka całą swoją pracę na planie sprowadziła do banału.

Media

"Cień" w polskich kinach od 8 kwietnia 2016 roku.

Media