Tym razem twórcy – Steven Moffat i Mark Gatiss – przenoszą Sherlocka do XIX-wiecznego, wiktoriańskiego Londynu. Jest rok 1895. Przy Baker Street mieszka słynny detektyw Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch). Od lat rozwiązuje najbardziej skomplikowane kryminalne zagadki tego miasta i okolic. W tej niełatwej pracy dzielnie sekunduje mu przyjaciel i powiernik, doktor medycyny, John H. Watson (Martin Freeman).

Reklama
Media / Robert Viglasky

Uwagę Holmesa skupia niezwykła historia Tomasa Ricolettiego, który nagle spostrzega swoją żonę w stroju ślubnym sprzed lat. Cóż w tym dziwnego? Otóż nie byłoby nic, gdyby nie fakt, że kilka godzin wcześniej małżonka pana Ricolettiego popełniła samobójstwo. Duch pani Ricoletti w sukni ślubnej pojawia się uporczywie na ulicach Londynu i żąda zemsty. Na ekranie poza – Benedictem Cumberbatchem i Martinem Freemanem – pojawią się między innymi Rupert Graves, Una Stubbs, Louise Brealey i Amanda Abbington. Reżyserem jest Douglas Mackinnon.

Media / Robert Viglasky

Odcinek/film trafi na duże ekrany 7 stycznia. Kinowa publiczność będzie mogła dodatkowo zobaczyć 20-minutowy ekskluzywny materiał – wycieczkę po Baker Street 221B w towarzystwie Stevena Moffata, a także making of z planu filmowego z udziałem Cumberbatcha i Freemana. Widzowie TVP będą mogli natomiast obejrzeć "Sherlocka i upiorną pannę młodą" 17 stycznia na antenie Dwójki (godz. 20.10). W marcu z kolei stacja pokaże premierowo czwarty sezon "Sherlocka". Obecnie przypomniane są odcinki z sezonów 1–3. "Sherlocka" można w Polsce również śledzić na antenach BBC (w BBC Brit premiera odcinka "Sherlock i upiorna panna młoda" odbędzie się już 9 stycznia, godz. 23.00).

Reklama