Akcja filmu toczy się w wiktoriańskim Londynie roku 1895. Scenariusz epizodu został napisany przez Stevena Moffata i Marka Gatissa. Na ekranie – poza gwiazdorami serii Benedictem Cumberbatchem i Martinem Freemanem – pojawią się między innymi Rupert Graves, Una Stubbs, Louise Brealey i Amanda Abbington. Reżyserem jest Douglas Mackinnon. – Tym razem robimy ogromny krok w przeszłość – aż do wiktoriańskiego Londynu, którego ulice nigdy nie wyglądały tak znakomicie – mówi Steven Moffat.

Reklama

Odcinek "Sherlock i upiorna panna młoda" zostanie pokazany w polskich kinach tylko raz, 7 stycznia. Dodatkowo kinowa publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję zobaczyć 20-minutowy ekskluzywny materiał – wycieczkę po Baker Street 221B ze współscenarzystą i producentem wykonawczym Stevenem Moffatem, a także making of z planu filmowego z udziałem Benedicta Cumberbatcha i Martina Freemana.

Bilety na specjalny pokaz "Sherlock i upiorna panna młoda" będą dostępne pod koniec roku. Więcej szczegółów pojawi się już wkrótce na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku "Sherlock w kinach".

Reklama