Wedle amerykańskiej kategoryzacji wiekowej filmów część scen dzieła Jolie może być nieodpowiednia dla widzów poniżej 13. roku życia. To właściwie jedyne obostrzenie, które towarzyszy premierze "Niezłomnego". – To film dla wszystkich – komentuje reżyserka. – Przypomina o wspaniałym pokoleniu i jego wartościach: rodzinie, honorze, poczuciu wspólnoty. Chcemy złożyć tym wielkim ludziom hołd. Chcę też, by moje dzieci wiedziały o takich ludziach, jak Louis. Chcę, by w chwilach gorszego samopoczucia, słabości, przypomniały sobie o nich i dzięki temu wiedziały, że w nich samych też tkwi jakaś siła. Ta siła jest we wszystkich z nas. Nie musimy być idealni, nie musimy być świętymi czy bohaterami. Louis miał wady, był bardzo ludzki, ale dokonywał wspaniałych wyborów i stał się dzięki nim wielkim człowiekiem.

Reklama

"Niezłomny" stanowi adaptację powieści "Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption" Laury Hillenbrand. Książka wydana w Polsce pod tytułem "Niezłomny" opisuje losy Louisa Zamperiniego (Jack O'Connell), byłego olimpijczyka, którego samolot roztrzaskał się w czasie II wojny światowej. Zamperini wraz z dwójką ocalałych dryfował po wodach Pacyfiku przez 47 dni. W końcu został wyłowiony przez japońską flotę. Na lądzie trafił do obozu jenieckiego, w którym był torturowany przez komendanta-sadystę. Pod koniec wojny Zamperini odzyskał wolność, jednak później przez wiele lat borykał się z problemami będącymi wynikiem powojennej traumy.

Angelina Jolie wyreżyserowała produkcję na podstawie scenariusza napisanego przez Ethana i Joela Coenów, Richarda LaGravenese i Williama Nicholsona. "Niezłomny" trafi do polskich kin już w styczniu. W obsadzie znaleźli się również Domhnall Gleeson, Finn Wittrock, Garrett Hedlund, John Magaro, Alex Russell, Carla Thexton i Miyavi.