Podstarzały Frank (Bruce Willis) z gracją wykonywał salta i przewrotki godne niejednego młodzieniaszka. Marvin (John Malkovich) był dziwakiem (kiedyś karmionym podobno końskimi dawkami LSD) o szczególnym zamiłowaniu do broni ciężkiego kalibru. Victoria (Helen Mirren) wiodła spokojne życie: spędzała dni na pieczołowitym układaniu kwiatów w wazonie. Tylko czasem, z przyzwyczajenia, zdarzało jej się kogoś zabić. No, a Joe (Morgan Freeman) – cóż, jak nikt prezentował się w turkusowym mundurze. Wszyscy czworo byli emerytowanymi agentami CIA. Wszyscy wiedzieli za dużo, a gdy zostali wrobieni w zamach, stając się celem agencji wywiadu, na nowo zwarli szeregi, by pokazać, że wciąż stać ich na wiele.

Reklama

Pierwsza część "Red" w reżyserii Roberta Schwentke (2010) powstała w oparciu o popularną serię komiksów Warrena Ellisa i Cully'ego Hamnera. Scenarzyści postarali się, by komiksową historię zgrabnie przełożyć na filmową fabułę. Udało się połączyć wartką akcję z solidną dawką humoru. Całości dopełniła gwiazdorska obsada. Film okazał się kasowym sukcesem. Czy "Red 2" uda się go powtórzyć?

Za kamerą tym razem stanął Dean Parisot, znany przede wszystkim jako reżyser popularnych seriali telewizyjnych, takich jak "Przystanek Alaska", "Ostry dyżur" i "Detektyw Monk". Do obsady dołączyli m.in. Anthony Hopkins i Catherine Zeta-Jones. Jeśli wierzyć pierwszym przeciekom, znów będzie zabawnie, a widz ani przez chwilę nie będzie się nudził. Tak jak poprzednio będzie sporo niespodzianek, zabawnych gagów, zaskakujących zwrotów akcji, zapierających dech w piersiach strzelanin i efektownych eksplozji. Rozrywka w sam raz na lato.

RED 2 | USA 2013 | reżyseria: Dean Parisot | dystrybucja: Monolith | czas: 116 min