No więc, jeśli rozbawił was ten epizod (Barbry Streisand zdecydowanie nie rozbawił), komedię "Mama i ja" będziecie pewnie omijać szerokim łukiem. Streisand gra bowiem pierwszą od 16 lat główną rolę (w drugiej i trzeciej części "Poznaj mojego tatę" pojawiała się tylko na drugim planie). Powrót na wielki ekran z pewnością się opłacał – aktorka dostała od razu nominację do Złotej Maliny.

Reklama

W filmie Anne Fletcher (która ma na koncie tak wątpliwe przeboje jak "27 sukienek" oraz "Narzeczony mimo woli") wielka Barbra wciela się w matkę niejakiego Andy'ego (Seth Green), której od lat z synkiem nie po drodze. Targany wyrzutami sumienia mężczyzna zabiera więc mamę w podróż wzdłuż Ameryki. On co prawda próbuje przy okazji sprzedawać wynaleziony przez siebie ekologiczny płyn do czyszczenia, ale to próba wyjaśnienia rodzinnych konfliktów okaże się w tej podróży najważniejsza.

Film wchodzi do kin bez pokazu prasowego, ale opinie amerykańskich krytyków i wspomniana malinowa nominacja nie zwiastują przedniej zabawy.

MAMA I JA | USA 2012 | reżyseria: Anne Fletcher | dystrybucja: UIP | czas: 95 min