"Sęp" to pseudonim głównego bohatera filmu – policjanta Aleksandra Wolina, który zajmuje się śledztwem dotyczącym tajemniczych zniknięć ludzi. Wolin wydaje się być człowiekiem bez uczuć. Jest twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Jego spojrzenie na świat zmienia się wraz z poznaniem Nataszy - kobiety innej niż te, które spotykał do tej pory. Jego życie się zmienia tym bardziej, że z łowcy staje się ofiarą. Śledztwo przybiera niebezpieczny wymiar. Przeciwnik Sępa jest cały czas o krok dalej. Wolin odkrywa świat, w którym ludzie prowadzą podwójne życie...

Reklama

Jednym z gangsterów, który staje na drodze "Sępa", jest Raczek, w którego wciela się Andrzej Grabowski. – Jak gangster, to zły człowiek, a jak zły człowiek, to czarny charakter. Nie będę zdradzał więcej, ponieważ to pozbawi państwa przyjemności z oglądania tego filmu. Uważam, że jest to świetna produkcja. Bardzo dobrze zagrana, wyreżyserowana, sfotografowana z doskonałą muzyką. Ten film na pewno namiesza w polskiej kinematografii i w umysłach widzów – mówi aktor.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Eugeniusz Korin, który do tej pory tworzył przede wszystkim w teatrze. – Często zdarza się, że reżyserzy teatralni przekładają teatr na ekran. Zazwyczaj jest to nieznośne. Widzowie tego nie trawią. Tutaj nie ma teatru w filmie. Eugeniusz dobrze wie, czym teatr różni się od kina. Bardzo pilnował, by do "Sępa" nie wkradła się teatralna maniera – powiedział Grabowski.

Oprócz niego w filmie zagrali m.in. Michał Żebrowski, Anna Przybylska, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Paweł Małaszyński, Mirosław Baka, Piotr Fronczewski.

"Sęp" w kinach od 11 stycznia.