Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Film Ridleya Scotta zakazany w krajach arabskich [ZDJĘCIA]

29 grudnia 2014, 19:30
Egipscy cenzorzy zdecydowali się zakazać wyświetlanie filmu z powodu "historycznych niedokładności", wskazujących m.in., że Żydzi zbudowali piramidy oraz że to trzęsienie ziemi, a nie cud dokonany przez Mojżesza rozdzielił Morze Czerwone. Natomiast w Maroku film początkowo otrzymał zielone światło na emisję, która została ostatecznie wstrzymana na dzień przed premierą. Zgodnie z muzułmańskim prawem, prorocy nie mogą być przedstawiani za pomocą dzieł sztuki, a Mojżesz uznawany jest przez Islam za proroka
Egipscy cenzorzy zdecydowali się zakazać wyświetlanie filmu z powodu "historycznych niedokładności", wskazujących m.in., że Żydzi zbudowali piramidy oraz że to trzęsienie ziemi, a nie cud dokonany przez Mojżesza rozdzielił Morze Czerwone. Natomiast w Maroku film początkowo otrzymał zielone światło na emisję, która została ostatecznie wstrzymana na dzień przed premierą. Zgodnie z muzułmańskim prawem, prorocy nie mogą być przedstawiani za pomocą dzieł sztuki, a Mojżesz uznawany jest przez Islam za proroka / Media
Nowy film Ridleya Scotta "Exodus: Bogowie i królowie" nie zostanie pokazany w krajach arabskich. Biblijne widowisko z gwiazdorską obsadą i budżetem w wysokości 140 mln dolarów trafiło na listę zakazanych w Egipcie i Maroku.
Reklama
Reklama
Tematy:
Exodus: Bogowie i królowie Christian Bale Joel Edgerton Ridley Scott

Powiązane

Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • niestety
  2014-12-29 22:53:26
  Polecam przeczytac prawdziwa opowiesc Biblijna-Ksiega WYJSCIE/Exodus,bowiem Mojzesz byl wyksztalconym ale pokornym SLUGA Boga JAHWE i za pomoca Boga jhwh dokonal cudu,bo Bog mial plan co do (wtedy,nie dzis) narodu WYBRANEGO. Jestem pewien ze w filmie nawet ani razu nie padnie slowo Jahwe (Imie Boga biblijnego,Ojca Jezusa Chrystusa) i ze jest to tylko superprodukcja - maszynka do zarabiania milionow USD!
  0
 • POparzony
  2014-12-30 18:13:37
  Hej Wachowscy, a kiedy wasz Jupiter?
  1
Reklama

Zobacz więcej

Reklama