Bonnie Wright zagrała we wszystkich częściach filmowego Pottera. W wieku 11 lat dostała rolę w "Wyspie Robinsonów" jako młoda Sara, a mając 13 lat zagrała niewielką rolę w "Agatha Christie: Życie W Obrazach", gdzie wystapiła w roli młodej Agathy. Matthew Lewis zaczął występować już w wieku 5 lat. Zaczynał od małych ról w serialach telewizyjnych. Podobnie jak Wright zagrał we wszystkich częściach Pottera.

Deszcz zlał gwiazdy "Harry'ego Pottera" na premierze w Londynie >>>

Pokaz filmu w krakowskim kinie Kijów.Centrum rozpocznie się o godzinie 19. Wcześniej będzie można powalczyć o autograf przybyłych na galę gwiazd. Atmosfera premiery najnowszej części przygód czarodzieja z Hogwartu ma szansę być wyjątkowa również dzięki obecności przedstawicieli funklubów Harry'ego. Zamierzają powitać swoich idoli przebrani za magiczne postacie z książek J.K. Rowling.

Zobaczcie nowy spot "Harry'ego Pottera 6" >>>

Na czerwonym dywanie mają się ponadto pojawić artyści dubbingujący bohaterów filmu. Po kinowym pokazie zaplanowano bankiet. Cena biletu na uroczystą premierę to 38 złotych (obejmuje bankiet, spotkanie z aktorami, przedpremierowy pokaz filmu).

Tym, którym nie poszczęści się w zdobyciu jednej z dwustu wejściówek na pierwszy, polski pokaz "Harry'ego", mogą zapolować na bilety na specjalny nocny seans z 23 na 24 lipca. Jego uczestników czeka szereg atrakcji, w tym losowanie atrakcyjnych nagród.

"Harry potter 6" pobił "Mrocznego rycerza" >>>

Do polskich kin "Harry Potter Książę Półkrwi" wejdzie 24 lipca. Zanosi się na hit. Szósta część już szturmem zdobywa sale kinowe na całym świecie. Od wtorku 14 lipca zarobiła ponad 100 milionów dolarów! Tak dobrego otwarcia nie miała dotąd żadna z części przygód Harry'ego.