Apple podnosi ceny subskrypcji. I to wcale nie jest symboliczna podwyżka

Na razie ogłoszono nowe ceny na terenie Stanów Zjednoczonych. Miesięczna subskrypcja będzie teraz kosztować 9.99 dolarów (wcześniej 6.99 dolarów). Z kolei całoroczna opłata za możliwość korzystania z AppleTV+ wyniesie 99 dolarów, podczas gdy wcześniej było to 69 dolarów. Oznacza to wzrost cen o 43 proc.

Dlaczego Apple podnosi ceny?

Reklama

Koncern tłumaczy się, że chce zapewnić odbiorcom jak najlepszą jakość usług. Odbiorcy AppleTV+ dzięki wyższym cenom mają cieszyć się wysokiej jakości rozrywką, a także innowacyjnymi funkcjami w serwisie streamingowym.

Reklama

Przed Apple ceny podniosły m.in. Disney i Netflix

Wcześniej ceny podniosły platformy Disney i NBCUniversal, natomiast w październiku o swoich podwyżkach na terenie USA poinformował Netflix. Władze Netflixa wzrost cen za subskrypcję tłumaczyły podobnie, czyli chęcią zapewnienia swoim klientom lepszej jakości usług. W ich przypadku ceny nie skoczyły jednak tak drastycznie, jak będzie to miało miejsce w przypadku AppleTV+.

Apple podnosi ceny subskrypcji. Co jeszcze wiemy na temat ich platformy streamingowej?

AppleTV+ to stosunkowo nowa platforma streamingowa. Swoją premierę miała prawie dokładnie cztery lata temu, 1 listopada 2019 r. Usługa jest dostępna za pośrednictwem szeregu urządzeń związanych z Apple, czyli iOS, iPadOS, MacOS i strony internetowej Apple TV+. Warto też wspomnieć, że z usługi mogą skorzystać użytkownicy Androida, gdyż w sklepie Google Play jest specjalna aplikacja przystosowana do tego systemu operacyjnego.