W obcisłym stroju, który zakłada do roli Czarnej Wdowy w filmie "Avengers 3D", Scarlett Johanson musi wyglądać dobrze. 27-letniej gwieździe z trudem przychodzą regularne ćwiczenia i przestrzeganie restrykcyjnej diety.

Reklama

"Nie znoszę dyscypliny i nie lubię, gdy ktoś mi coś nakazuje. Nie jest tak, że mówią mi co mam robić, jednak oczekują, że nie będę gruba, gdy dotrę na plan zdjęciowy" - wyjaśniła aktorka. "Regularnie ćwiczę i dobrze się odżywiam. Robię to, aby móc od czasu do czasu zaszaleć. Zdarza mi się wypić pół butelki wina - nie wyrzucam sobie wtedy, o mój Boże, ile to kalorii! Niemniej jednak picie alkoholu nie jest największym marzeniem osoby, która co rano wstaje o 4 i ćwiczy przez trzy godziny. Utrzymanie takiego trybu życia wymaga dyscypliny i jest do bani" - dodaje.

Nie tylko dieta spędza aktorce sen z powiek. Johansson niezbyt cieszy się również z rudych włosów, których wymaga od niej rola w tym filmie akcji w reżyserii Jossa Whedona. Ich utrzymanie jest dla niej bardzo uciążliwe. "Mam dość rudych włosów. Ich utrzymanie to tyle zachodu. Nie chcę spędzać już więcej czasu w salonie fryzjerskim. Nie znoszę tam siedzieć, tego zapachu i tej peleryny" - wyznała gwiazda w wywiadzie dla dziennika Australia's Daily Telegraph.

Scarlett Johanson w roli Czarnej Wdowy ujrzymy na polskich ekranach kin w maju 2012 roku.