Poza symboliczną statuetką, którą aktorka odebrała z rąk Madonny, Jessica Chastain otrzyma również stypendium wysokości 25 tys. dolarów, ufundowane przez dom mody Gucci.

Reklama

"Kobiety mają ogromny wpływ na to, co dzieje się w kinematografii. Odnosi sie to zarówno do ich pracy przed kamerą, jak działań, których na ekranie nie widać" – wyjaśnia dyrektor kreatywna Gucci, Frida Giannini.

Od czterech lat – począwszy od 2006 roku – Gucci Group wyróżnia artystów, którzy wnieśli ogromny wkład w sztukę filmową. Jednak po raz pierwszy Gucci połączyła siły z jednym z najbardziej prestiżowych i ekskluzywnych festiwali filmowych, aby podkreślić pracę, jaką w przemyśle filmowym wykonują kobiety.

"Bardzo cieszymy się, że Gucci tak mocno wspiera sztukę filmową, która odegrała istotną rolę w 90-letniej historii tego domu mody. Cenimy sobie rolę, jaką w kinematografii odgrywają kobiety, które bez wątpienia w przemyśle filmowym powinny cieszyć się większym uznaniem" - wyjaśnił Marco Mueller, dyrektor weneckiego festiwalu.