Jeden z bohaterów, 35-letni Oskar, właśnie został tatą. Razem bratem, Mariuszem, sprzedaje w Licheniu dewocjonalia. Dziewczyna Mariusza, Basia, towarzyszy chłopakom ze względu na miłość do piłki, resztki przywiązania do Mariusza, a przede wszystkim - z powodu fascynacji Oskarem.

Reklama

W obsadzie, oprócz Pawła Małaszyńskiego i Piotra Roguckiego - lidera zespołu muzycznego Coma, są m.in. Eryk Lubos, Olga Bołądź i Karolina Gorczyca.

Reżyser "Amerykanina" to pochodzący z Holandii Anton Corbijn, twórca pokazywanego niedawno w polskich kinach filmu "Control" o grupie Joy Division.

Główny bohater, grany przez George'a Clooneya płatny zabójca Jack, postanawia wycofać się z +zawodu+ i decyduje, że następne zlecenie będzie jego ostatnim.

Mężczyzna zaszywa się w małym włoskim mieście w górach, gdzie prowadzi spokojne życie. Zaprzyjaźnia się z miejscowym księdzem, nawiązuje romans z mieszkanką miasteczka. Tymczasem zbliża się termin realizacji zlecenia. Wychodząc z ukrycia, Jack niebezpiecznie kusi los.

Reklama

W piątek na polskie ekrany trafi także amerykańska komedia "Zanim odejdą wody" (reż. Todd Phillips) z Robertem Downeyem Jr. Bohater filmu, który wkrótce ma zostać ojcem, zamiast towarzyszyć żonie w ostatnich dniach przed porodem, rusza w szaloną podróż autostopem z poznanym przypadkowo początkującym aktorem.