Opania nie zamierza grać Lecha Kaczyńskiego: Mam swoje powody
22 listopada 2012 "Nie mam zamiaru im pomagać w nakreślaniu ich bzdurnych przekonań" - mówi w rozmowie z Onet.pl o propozycji zagrania w filmie "Smoleńsk" Marian Opania. Reżyser obrazu zaproponował mu rolę prezydenta Lecha Kaczyńskiego.