Adele zaśpiewa utwór "Skyfall", który znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu pod tym samym tytułem. Piosenka jest nominowana do nagrody w kategorii "najlepsza piosenka filmowa". Podczas niedzielnej gali Adele zaśpiewa przed amerykańską publicznością po raz pierwszy od jej występu podczas rozdania nagród Grammy.

Reklama

Wśród pozostałych nominowanych jest Norah Jones. Córka wirtuoza sitaru Raviego Shankara została nominowana za piosenkę "Everybody Needs A Best Friend", pochodzącą z filmu "Ted". Współautorem piosenki jest reżyser filmu Seth MacFarlane – autor popularnych w Stanach Zjednoczonych seriali animowanych "American Dad" i "Family Guy". Nominację zdobyła także kompozycja "Suddenly" z obrazu "Nędznicy".

PAP Life

Atrakcją tegorocznej uroczystości będzie występ piosenkarki Barbry Streisand, która zaśpiewa na Oscarach po raz pierwszy od 36 lat. Po raz ostatni wokalistka wzięła udział w rozdaniu Oscarów w 1977 roku; zaśpiewała wówczas utwór "Evergreen" z musicalu "A Star Is Born". W przeszłości Streisand została wyróżniona dwoma Oscarami: w 1969 r. za rolę w filmie "Funny Girl" otrzymała statuetkę dla najlepszej aktorki, w 1977 roku podzieliła się nagrodą z Paulem Willamsem za piosenkę "Evergreen".

PAP Life

Wśród nominowanych do nagrody w kategorii "najlepszej muzyki filmowej" znaleźli się m.in.: Thomas Newman – autor muzyki do filmu "Skyfall", John Williams za ścieżkę dźwiękową do obrazu Stevena Spielberga "Lincoln" a także Dario Marianelli za "Annę Kareninę".

85. gala rozdania Oscarów odbędzie się w niedzielę w Dolby Theatre w Los Angeles. Poprowadzi ją Seth MacFarlane.