Jonathan Vogel (Guillaume Depardieu) chce cofnąć czas i odwrócić skutki wypadku, który uczynił go kaleką i zrujnował życie. Kiedy dowiaduje się, że Stivlas Karr (Carlo Brandt), znany profesor i genetyk, opracował terapię genową umożliwiającą regeneracje ludzkiego ciała, zgłasza się na ochotnika do testów klinicznych. Terapia jednak nie idzie zgodnie z planem i prowadzi do nieprzewidzianych konsekwencji. Jonathan, którego życie jest w niebezpieczeństwie, zaczyna rozumieć, że jedyną osobą, która może mu pomóc, jest Alice (Alysson Paradis), córka profesora Karra.

"Prof. Karr to w filmie ekscentryczny naukowiec, który obiecuje rzeczy niezwykłe... Chciałem jednak przy pomocy tego bohatera pokazać marzenie, które samo w sobie wcale nie jest ekscentryczne, gdyż stoją za nim pragnienia obecne w dzisiejszym społeczeństwie" - mówi reżyser Alexandre Iordachescu. "Natomiast Jonathan to ktoś, kto wierzy, że utracił wszystko. Chciałem, aby dzięki spotkaniu z Alice zrozumiał, że wcale tak nie jest, bo życie warte jest więcej niż część zdrowia, które stracił. W międzyczasie wpadł jednak w pułapkę własnych nadziei i marzeń pokazanych mu przez prof. Karra..." - dodał reżyser.

Film "Dzieciństwo Ikara" pokazywany był już m.in. na Transylvania International Film Festival, Montreal World Film Festival, Singapore International Film. W polskich kinach już 26 sierpnia.