Ojciec Zięba wściekły na film Smarzowskiego jeszcze przed premierą: "Kler" robi normę z patologii

Takie filmy jak "Kler" mamy od 25 lat i za każdym razem jest w nich mniej więcej to samo. Chętnie oglądają je antyklerykalni radykałowie, którzy czekają tylko, żeby "dowalić Kościołowi" - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" dominikanin o. Maciej Zięba.

wróć do artykułu
  • ~buc
    (2018-09-14 22:14)
    Dowalić kościołowi panie Zięba.Słusznie pan to ujął.Dość tych brewerii i rozpasania. Zarobić na życie to zmartwienie każdego Polaka. A wy? Bierzecie poprostu w te lapy wszystko co wam wpadnie.
  • ~brat stefan
    (2018-09-14 22:02)
    a dlaczego akurat sroka zabiera głos w tej sprawie.Na kolana i do konca zycia modlić się za to co żeście temu narodowi zrobili przez wieki a tu facet jeszcze pyszczy.
  • ~veritas
    (2018-09-13 23:11)
    Filmu jeszcze nie widział, ale już zaatakował - nie film, ale personalnie, reżysera. Biedny oksymoron, bezdzietny ojciec. Kolejny duszpastuch. Miałem go za mądrego człowieka. Wystarczyłoby, aby zastanowił się, dlaczego obecny papież przyjął imię Franciszek, a znalazłby odpowiedź na pytanie, skąd się wziął wątek "zajadłego, brutalnego ataku na Kościół".To żaden atak, tylko wołanie: opamiętajcie się . Kościół Chrystusowy, to nie jest bizantyjski kościół pławiących się we władzy i mamonie Jędraszewskiego i Rydzyka, tylko Kościół ubogiego, skromnego św. Franciszka.
  • ~Agata
    (2018-09-13 00:16)
    ILE JEST CHRYSTUSA w „Kościele chrystusowym”? *** Chrystus nie miał żadnego majątku *** Chrystus nie używał żadnych liturgicznych ubiorów. Ubierał się jak wszyscy. *** Chrystus nie ustanawiał żadnych świętych. *** Chrystus nie potrzebował świątyń do modlenia się. *** Chrystus nie modlił się do obrazów i rzeźb. *** Chrystus ( ani Jan Chrzciciel ! ) nie chrzcił niemowląt. *** Chrystus nikogo nie bierzmował. *** Chrystus nikomu nie udzielał ślubów. *** Chrystus nie udzielał ostatniego namaszczenia. *** Chrystus nie sprawował pogrzebów. *** Chrystus nie żądał od swoich uczniów przysięgi bezwzględnego posłuszeństwa. *** Chrystus nie ustanowił celibatu. Jego uczniowie mieli rodziny. *** Chrystus nie pobierał żadnych opłat za swoje modlitwy. *** Chrystus uważał wszystkich ludzi za równych nie dzielił ich na gorszy i lepszy sort. *** Chrystus życie człowieka uznawał od urodzenia a nie „od poczęcia”! *** Przecież obchodzimy Boże Narodzenie a nie „Boże poczęcie” *** Chrystus wybaczał w imieniu Boga, wszystkim grzesznikom. Potępiał zło i hipokryzję. Do wybaczania upoważnił uczniów. I tylko do tego. A nie do ustanawiania nowych praw i zasad nazywanych dogmataami.. *** Chrystus sprawował KOMUNIĘ (wspólność i zespolenie) tylko jeden raz w życiu. *** Wszystkie prawa władcze, biskupi nadawali sobie sami w ciągu 1600 lat istnienia zorganizowanych struktur K.K. *** T. zw. „Sukcesja apostolska” została wymyślona przez biskupów. *** Chrystus w Kościele Katolickim JEST TYLKO NA CHORĄGWIACH, OBRAZACH, RZEŹBACH I W NIEKTÓRYCH NAZWACH KATOLICKICH ŚWIĄTYŃ. W „treści” Kościoła Chrystusowego (Katolickiego), myśli Chrystusa prawie nie ma, jest tylko DĄŻENIE DO WŁADZY I KASY. CAŁA STRUKTURA ORGANIZACYJNA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO ( DIECEZJE – ORDYNACJE Z ABSOLUTNĄ WŁADZĄ BISKUPÓW ORDYNARIUSZY ) JEST URZĄDZONA WYŁĄCZNIE POD KĄTEM ZDOBYWANIA MAJĄTKU I WŁADZY. 1
  • ~op
    (2018-09-12 08:20)
    Kto pierwszy nakręci film o patologicznych reżyserach...? Kto z was?
  • ~któś
    (2018-09-11 17:04)
    Pan Zięba coś o ataku na kościół i że katolicy obrażeni? Znaczy film mówi prawdę.
  • ~zbigniew2707
    (2018-09-11 13:50)
    Polska nie jest państwem świeckim, ani laickim. Jest, zgodnie z konstytucją państwem neutralnym światopoglądowo.Warto o tym pamiętać. A poglądy Isakowicza mam głęboko w d...e! Idę do kina!
  • ~tttt.
    (2018-09-08 09:10)
    Dla czarnych tylko kasa w glowach i darmowe zycie.Podam przyklad:za klucz do wejscia na cmentarz parafialny aby kamieniarz naprawil pomnik proboszcz kasuje 200 zlotych.A przy tym tez koscielny sie uupomina.
  • ~A zegar odmierza czas
    (2018-09-08 07:24)
    Zięba to ładny ptak ale ptak a nie kleryk zakłamany.
  • ~Antoni nie św
    (2018-09-03 10:58)
    Zięba pali się pod pupą prawda boli co?
  • ~Wesolowski i gil
    (2018-09-02 09:00)
    Zieba jaki to ojciec ??? Ojciec to wpierw maz a potem OJCIEC ! Gdzie swieta SPERMA dar od Boga by z zona mogli poczac dziecko i nszywac typa ojcem ! Jego sperma laduje na przescieradle na jego bialym tlustym cielsku i na tlustych paluchach i tymi nie umytymi lapskami podaje wam komunie sw.
  • ~Ja...
    (2018-09-02 01:53)
    Bo księża wódki nie piją...
  • ~j
    (2018-09-01 20:59)
    Takimi komentarzami, bagatelizującymi oczywiste patologie które występują w kościele (jak i w każdej organizacji gdzie hierarchiczna struktura i brak bezstronnych procedur pozwala na nadużycia), kler sam sobie psuje opinię. I jest to jego święte prawo :)
  • ~won z POPiSem
    (2018-09-01 13:05)
    myli się pan ksiądz-to kościól zrobił z normy patologię, a ta wypowiedź jest potwierdzeniem patologicznego myślenia kleru w temacie wiary i humanizmu.Tolerowanie, czyt.wspieranie Rydzyka, pogoń za mamoną i polityczne zaangażowanie jest dla kleru normą.amen
  • ~Galia29
    (2018-08-30 10:46)
    Drogi panie, wyrazem pogardy dla wiernych jest wynaturzenie Kościoła. Jako Kościół zaparliście się swojego Boga, złamaliście wszystkie Jego przykazania, zdradziliście swojego Boga i mam nadzieję, że spotka Was surowa kara .
  • ~taki tam
    (2018-08-28 11:10)
    Panie zięba. Czyim jest pan ojcem skoro używa pan tego słowa? Można wiedzieć ile latek ma pańska latorośl i jakiej jest płci?
  • ~VALDI
    (2018-08-27 17:20)
    Wiara jest w nas. Kościół to patologia. Oddzielcie wiarę od kościoła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Jan58
    (2018-08-27 14:58)
    Tak, tak a świstak zawija w sreberka ... Kolejny, który nie widzi ,,dyszla" w oku. Smutne.
  • ~Ryszard
    (2018-08-27 11:39)
    Duchowni różnego szczebla są oburzeni informacjami o pedofilii w Kościele. Pytanie co zrobili by tą sytuację zmienić? Nic nie zrobili ,a tylko pudrują i zamiatają pod dywan sprawy pedofilii a także innych kompromitujących księży przypadków. Co stało sie z arcybiskupem P.,w Poznaniu. Czy ksiądz Zięba nie wie ,że księży bardzo rzadko aresztuje się za postępki z nieletnimi?
  • ~Dark
    (2018-08-27 10:31)
    Grzech główny PYCHA ... odwieczny problem Kościoła Katolickiego. Który wbrew opowieściom nigdy nie działał w interesie Państwa Polskiego. Czasami mu było po drodze.

Może zainteresować Cię też: