Informacja o produkcji filmu znana była od dłuższego czasu, ale dopiero od wczoraj wiemy, kto zastąpi Angelinę Jolie w roli Lary Croft. Wyjawił to w wywiadzie reżyser filmu Roar Uthaug, który zapowiedział, że będzie to... Alicia Vikander.

Reklama

Spotkało się to z różnymi reakcjami. Część internautów stwierdziła, że nie jest ona taką ikoną seksu, jak poprzedniczka, a właśnie atrybuty związane z urodą są od zawsze jedną z głównych cech Lary Croft.

Media

Poznaliśmy też oficjalny opis fabuły filmu:

Siedem lat temu zaginął jej ojciec, jednak 21-letnia Lara wciąż odmawia przejęcia sterów jego globalnego imperium biznesowego. Zamiast tego pracuje jako kurier rowerowy w Londynie i studiuje na uniwersytecie. W końcu zostaje zainspirowana, by rozpocząć prywatne śledztwo na temat zniknięcia jej ojca i wyrusza do ostatniego znanego miejsca jego pobytu: grobowca znajdującego się na wyspie położonej niedaleko Japonii. Nagle wszystko się zmienia, a stawka staje się niezwykle wysoka. Lara, wbrew wszelkim przeciwnościom losu i uzbrojona wyłącznie w przenikliwy umysł, ślepą wiarę i wrodzony upór, musi nauczyć się przekraczać własne ograniczenia, kiedy rozpoczyna podróż w nieznane. Jeśli przetrwa niebezpieczną przygodę, może odkryć, kim jest naprawdę i zasłużyć na miano Tomb Raidera.

Reklama