"Amok" – najnowszy film Kasi Adamik, według scenariusza Richarda Karpala, powstał na podstawie głośnej książki Krystiana Bali, który wciąż odsiaduje wyrok za zabójstwo. W wydanej w 2003 roku powieści skazany opisał zbrodnię bardzo podobną do tej, o którą został oskarżony.

Reklama
Kino Świat

Bohater filmu Krystian Bala właśnie wydaje swoją najnowszą powieść "Amok", która przypadkowo trafia w ręce inspektora Jacka Sokolskiego, wycofanego introwertyka z mroczną przeszłością. Dociekliwy funkcjonariusz odnajduje podobieństwa między opisaną w książce zbrodnią a brutalnym zabójstwem niejakiego Mariusza Roszewskiego sprzed kilku lat.

Kino Świat

Balę zagrał Mateusz Kościukiewicz, jeden z najzdolniejszych europejskich aktorów, zdobywca tytułu Shooting Star na Berlinale 2014. W jego żonę, Zofię, wcieliła się Zosia Wichłacz, laureatka nagrody Złote Lwy za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie 'Miasto 44". W roli policjanta Jacka Sokolskiego, który z determinacją próbuje rozwikłać tajemnicę skrywaną przez głównego bohatera, zobaczymy Łukasza Simlata.

Premiera filmu "Amok" w reżyserii Kasi Adamik, zaplanowana jest na 2017 rok.

Kino Świat