Premierę "Bridget Jones's Baby" zaplanowano na 16 września 2016 roku, czyli 12 lat po debiucie drugiego filmu o losach dość nieogarniętej 30-parolatki. Przypomnijmy, że w roli tytułowej ponownie będzie można zobaczyć Renee Zellweger.

Reklama

Bridget Jones – zgodnie z tytułem – będzie miała dziecko, ale nie wiadomo, czy ze swoim ukochanym Markiem Darcym (Colin Firth), czy może z bohaterem odtwarzanym przez gwiazdę serialu "Chirurdzy" Patricka Dempseya? Na pewno ojcem nie będzie Daniel Cleaver, gdyż Hugh Grant zrezygnował z udziału w produkcji.

Nie wiadomo również na ile fabuła trzeciej części przypadków Angielki będzie nawiązywała do ostatniej książki Helen Fielding "Bridget Jones. Szalejąc za facetem", w której główna bohaterka jest wdową po Marku Darcym, samotnie wychowującą dwójkę dzieci. Możliwe, że producenci film postanowili darować życie ukochanemu Bridget.

Za kamerą stanęła autorka oryginalnego filmu opartego na bestsellerze Helen Fielding, Sharon Maguire, która wraz z Davidem Nichollsem napisała scenariusz.