Wielbiciele przygód Harry'ego Pottera mieli okazję zapoznać się z "Fantastic Beasts And Where To Find Them" po raz pierwszy już przy okazji czytania "Kamienia filozoficznego". Jako osobna publikacja 54-stronicowa książka ukazała się między 4 a 5 tomem przygód uczniów Hogwartu napisanych przez J.K. Rowling. Filmy, które powstaną w oparciu o fantastyczny podręcznik, opowiedzą o magicznych stworach i innych postaciach znanych z mitologii stworzonej przez pisarkę. Nie będzie to ani sequel, ani prequel do serii o czarodzieju z błyskawicą na czole.

Reklama

Akcja pierwszego obrazu ma rozgrywać się w Nowym Jorku na 70 lat przed wydarzeniami z pierwszej części "Harry'ego Pottera". Bohaterem będzie pisarz, Newt Scamander. Tę postać sportretuje Eddie Redmayne. Katherine Waterston wcieli się w Porpentinę, lepiej znaną jako Tina, czyli główną bohaterkę kobiecą. Ezra Miller ma zagrać kluczową postać, acz na razie nie wiadomo jaką.

Obraz powstaje dla Warner Bros. Produkcja ma być gotowa na 18 listopada 2016 roku. Za kamerą staje David Yates ("Harry Potter i Insygnia Śmierci", "Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi", "Harry'ego Pottera i Zakon Feniksa"). W roli scenarzysty debiutuje autorka książek o czarodzieju, J.K. Rowling. Kolejne odsłony adaptacji planowane są na 16 listopada 2018 roku i 20 listopada 2020 roku.