Vivica A. Fox w oryginale wcieliła się Jasmine Dubrow. Z zawodu striptizerkę. W sequelu nie będzie się jednak rozbierać. – Nie zobaczycie jej tańczącej na rurze – powiedziała. – Jasmine była striptizerką o złotym sercu, która wykonywała swą pracę ze względu na wysokie zarobki. Teraz jest administratorką w szpitalu i zarządza nim. Cieszę się, że twórcy awansowali ją jako kobietę.

Reklama

Wedle wcześniejszych doniesień w "Independence Day 2" kosmici mają wrócić na Ziemię w chwili, gdy jedynym sposobem na podróże w kosmosie jest wykorzystanie tuneli czasoprzestrzennych. Ludzie mają w rękach zdobycze technologiczne obcych, ale nie potrafią ich skopiować. Umieją jednak wstawić do zwykłego samolotu urządzenie antygrawitacyjne.

Fabuła ma skupić się na nowym pokoleniu bohaterów. Do swych ról powrócą Bill Pullman, Judd Hirsch oraz Jeff Goldblum. Na ekranie zobaczymy również takich aktorów, jak Brent Spiner, Jessie Usher, Liam Hemsworth, Charlotte Gainsbourg, Joey King i Maika Monroe.

"Dzień niepodległości", który powstał w 1996 roku, zarobił ponad 800 milionów dolarów. Druga część powinna trafić do kin w czerwcu 2016 roku.

Vivica A. Fox ostatnio zagrała w filmach "Terms & Conditions", "6 Ways to Sundown", "Carter High", "Gibby" czy "Golden Shoes".