George Clooney wcieli się w obrazie w przebojowego prezentera telewizyjnego, Lee Gatesa, którego program – tytułowy "Money Monster" – pomaga widzom w podejmowaniu decyzji finansowych. Podpowiedzi jednak nie dla wszystkich są korzystne. Jeden z nieszczęśników postanawia zemścić się na gwiazdorze i obładowany bronią przejmuje show. Gates ma kilkadziesiąt minut, by uratować swoje życie i ujawnić prawdę o wielkich przekrętach pieniężnych.

Reklama

Jack O'Connell jest kandydatem do roli napastnika, a Julia Roberts – producentki, która pomaga Gatesowi. Autorami scenariusza "Money Monster" są Alan DiFiore (serial "Grimm") i Jim Koufe ("Skarb narodów"). Film ma się rozgrywać w czasie rzeczywistym. Zdjęcia rozpoczną się wiosną. Dla Jodie Foster to już kolejne reżyserskie przedsięwzięcie w karierze – w 2011 roku przedstawiła widzom "Podwójne życie".

Clooneya mogliśmy ostatnio oglądać w "Obrońcach skarbów" oraz "Grawitacji", a Roberts w "Odruchu serca" i "Sierpniu w hrabstwie Osage". Aktorzy pracowali ze sobą wcześniej przy serii "Ocean''s Eleven".