Urodzony w Bostonie aktor wystąpi w obrazie o Jeffie Baumanie, który stracił nogi podczas ataku terrorystycznego w Bostonie. Nie wiadomo jednak, kogo sportretuje Casey Affleck. Podczas wybuchu w 2013 roku Jeff Bauman stał tuż przy mecie, gdzie kibicował swojej dziewczynie biegnącej w maratonie. Mężczyzna stracił obie nogi w zamachu – jego zdjęcie rannego na wózku to jedna z najbardziej znanych fotografii zrobionych tuż po ataku.

Reklama

Obraz powstanie na podstawie książki "Stronger", którą Bauman napisał z Bretem Witterem. Tematem są wydarzenia po zamachu. Gdy Bauman obudził się w szpitalu i zorientował, że nie może mówić poprosił o kartkę na której napisał: – Widziałem go. Spojrzał na mnie tuż przed wybuchem. Książka opisuje walkę Baumana o to, by ponownie chodzić, a także jego przemianę w ojca rodziny. – Odebrał mi nogi, ale nie złamał mnie. Uczynił mnie silniejszym – mówi.

Scenariusz napisze John Pollono. Produkują dla Mandeville Films i Lionsgate David Hoberman i Scott Silver. Casey Affleck wystąpił ostatnio w filmie "Interstellar" Christophera Nolana, który do naszych kin trafi 7 listopada.