Paul Greengrass i Matt Damon to duet, który odpowiada za sukces dwóch części cyklu. Damon wystąpił w obrazach "Krucjata Bourne'a" i "Ultimatum Bourne'a", za kamerą których stanął Greengrass. Przez wielu fanów te dwa filmy uważane są za najlepsze z całej serii.

Reklama

Kilka miesięcy temu Matt Damon zarzekał się, iż nie powróci do cyklu, jeśli za jego kamerą ponownie nie stanie Paul Greengrass. Okazało się, że reżyser doszedł do porozumienia z wytwórnią Universal i zajmie się realizacją kolejnego filmu o losach przebojowego agenta. W obrazie do głównej roli powróci więc Matt Damon.

Dwa lata temu do kin trafiła czwarta część serii, "Dziedzictwo Bourne'a", w której wystąpił Jeremy Renner. Aktor miał zagrać w kontynuacji obrazu, ale w takiej sytuacji produkcja filmu z jego udziałem zostaje wstrzymana. Premierę piątego "Bourne'a" zaplanowano na 15 lipca 2016 roku.

Matt Damon w listopadzie rozpocznie pracę na planie produkcji science fiction "The Martian" Ridleya Scotta. Ostatnio aktora można było podziwiać w "Obrońcach skarbów" George'a Clooneya. Ostatni obraz w reżyserii Paula Greengrassa, "Kapitan Phillips", miał premierę we wrześniu ubiegłego roku i otrzymał sześć nominacji do Oscara oraz cztery nominacje do Złotych Globów.