Obraz, do realizacji którego już od kilku lat przymierza się Martin Scorsese, powstanie na podstawie książki "I Heard You Paint Houses" Charlesa Brandta. Produkcja opowie o losach Franka "The Irishmana" Sheerana, mafijnego zabójcy podejrzewanego o zamordowanie jednego z przywódców Międzynarodowego Związku Transportowców.

Reklama

W tytułowego bohatera wcieli się Robert De Niro. Martin Scorsese zaprosił na plan także Ala Pacino, Joe'a Pesciego i Harveya Keitela.

Ostatnio Al Pacino, który podczas festiwalu w Toronto promuje dwie produkcje ze swoim udziałem, zdradził, że w obsadzie nowego filmu Scorsese znajdzie się także Bobby Cannavale.

Cannavale miał już okazję spotkać się wcześniej z uznanym reżyserem. Amerykański aktor gra jedną z głównych ról w serialu "Zakazane imperium", za którego produkcję odpowiada Scorsese, a także wystąpi w nowym, niezatytułowanym jeszcze muzycznym cyklu, za którym stoją Scorsese i Terence Winter. Ostatnio Cannavale zagrał w kulinarnej komedii "Szef" Jona Favreau, a w przyszłym roku aktora będzie można podziwiać w filmie akcji "Ant-Man" Peytona Reeda oraz w komedii "Spy" Paula Feiga.