– Zdjęcia zaczynamy 25 lipca w Krakowie – powiedział reżyser gazecie "Pune Mirror". – Tam dołączą do nas Cezary Pazura i Tomasz Karolak. Zaangażowaliśmy ich, ponieważ historia wymaga bohaterów z Polski.

Reklama

Większość dialogu będzie w języku angielskim, ich akcent podkreśli tylko autentyczność – dodał filmowiec. – Tomasz znany jest jako "polski Jim Carrey". Ma niesamowity dryg komiczny.

W głównych rolach wystąpią Riteish Deshmukh i Pulkit Samrat. Wcielą się w dwóch terrorystów, którzy obierają ten sam cel.

Film zostanie wyprodukowany przez Excel Entertainment, firmę Ritesha Sidhwaniego i Farhana Akhtara, jednego z największych gwiazdorów hinduskiego kina. W realizację zaangażowana jest wytwórnia Alvernia Studios. – "Bangistan" to pełna zwrotów akcji komedia, z przesłaniem w tle. Cieszymy się, że mogliśmy połączyć hinduski i polski sposób robienia kina – mówił kilka miesięcy temu Marek Gabryjelski, wiceprezes Alvernia Studios. – Wielonarodowa ekipa filmowa, akcja filmu dziejąca się w Krakowie oraz plejada polskich aktorów, która pojawi się na ekranie ramię w ramię z bollywoodzkimi gwiazdami, stanowi ciekawą i zabawną międzykulturową mieszankę.

Zdjęcia mają trwać ponad 40 dni. Film ma trafić do kin w 2015 roku.