Obraz nosi tytuł "Selma". Jego bohaterem będzie legendarny działacz na rzecz równouprawnienia i zniesienia dyskryminacji rasowej. Fabuła skoncentruje się na walce o prawa obywatelskie i marszu, który pastor Martin Luther King Jr. (w tej roli David Oyelowo) poprowadził w 1965 roku z miejscowości Selma do oddalonego o 87 km Montgomery.

Reklama

W obsadzie filmu znaleźli się również: Tom Wilkinson, Carmen Ejogo, Andre Holland, Cuba Gooding Jr., Wendell Pierce i raper Common. Teraz dołączył do nich Tim Roth, który wcieli się w George'a Wallace'a, czterokrotnego gubernatora południowego stanu Alabama. Wallace zasłynął z zaciekłej obrony segregacji rasowej i brutalnego rozpędzania pokojowych demonstracji czarnoskórych.

Ava DuVernay ("Middle of Nowhere"), pierwsza w historii czarnoskóra kobieta, która zdobyła nagrodę dla najlepszego reżysera na festiwalu Sundance, napisała scenariusz wraz z Paulem Webbem oraz stanie za kamerą obrazu. Za produkcję filmu odpowiadają m.in. Oprah Winfrey i Brad Pitt. Zdjęcia kręcone są obecnie w Atlancie.

Tima Rotha możemy obecnie podziwiać w dramacie biograficznym "Grace księżna Monako", w którym wciela się w księcia Rainiera III.