"Wyklęty" powstanie z pieniędzy zebranych poprzez platformę beesfund.com. Na krzesełku reżyserskim zasiądzie Konrad Łęcki, twórca głośnego "Pre Mortem" – opowieści o polskich oficerach zamordowanych w Katyniu.

Reklama

Scenariusz "Wyklętego" w dużej mierze opiera się na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w latach 1946–48 w Polsce, gdy komuniści zdecydowali się wyniszczyć wszystkich przeciwników – mówi Konrad Łęcki. – Ludzie ginęli masowo, bez względu na to, czy byli winni, a ich winą była na przykład przynależność do Armii Krajowej, czy nie. Chcę pokazać tych ludzi, tych bohaterów, którzy znaleźli się w beznadziejnej sytuacji.

Główną rolę zagra Wojciech Niemczyk (aktor teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach), a partnerować mu będą m.in. Marcin Kwaśny ("Rezerwat"), Janusz Chabior ("Drogówka") i Maciej Rayzacher (niezapomniany kapitan Knotte z serialu "Czarne chmury"). Pierwszy klaps padnie 16 marca w gmachu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, który stanie się filmową siedzibą Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.