Mówiącego ludzkim głosem misia Paddingtona powołał do życia pisarz Michael Bond. Niedźwiadek został znaleziony na stacji kolejowej przez angielską rodzinę Brownów. Tajemniczy przybysz pochodzi z Peru, ma na sobie płaszcz przeciwdeszczowy, kapelusz i gumowce, a na szyi zawiązaną ma plakietkę z napisem "proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem, dziękuję". Paddington zostaje przyjęty jako nowy członek rodziny i rozpoczyna naukę życia w angielskiej rzeczywistości.

Reklama

Michael Bond napisał w latach 1958-1979 aż 11 książek o misiu Paddingtonie. Na ich podstawie powstała popularna kreskówka nadawana w latach 70. w telewizji BBC.

Colin Firth zapowiedział, że jego miś będzie mówił z lekko peruwiańskim akcentem. Nicole Kidman zagra złą kobietę zajmującą się wypychaniem zwierząt. W obsadzie znalazł się już Hugh Bonneville, który sportretuje Henry'ego Browna oraz Sally Hawkins, która wcieli się w jego żonę. Julie Walters otrzymała rolę pani Bird, Jim Broadbent właściciela sklepu z antykami, pana Grubera.

Adaptację popularnych książek dla dzieci o misiu Paddingtonie zrealizują producent "Harry'ego Pottera", David Heyman, oraz reżyser Paul King, który wraz z Hamishem McCollem napisał scenariusz. Zgodnie z obowiązującymi trendami dzieło będzie hybrydą filmu aktorskiego i animacji CGI.