Nie mogę uwierzyć, że będę miała dwa filmy na koncie, w których Meryl Streep się nade mną pastwi! - mówi z rozbawieniem Emily Blunt. Aktorka właśnie dołączyła do obsady ekranizacji musicalu Stephena Sondheima "Into The Woods". Produkcja garściami czerpie z baśni braci Grimm, ukazując jednocześnie perypetie Kopciuszka, Czerwonego Kapturka oraz Królewny Śnieżki.

Reklama

Emily Blunt wcieli się w rolę Żony Piekarza, której spokój zmąci Zła Wiedźma. W tej roli wystąpi wspomniana Meryl Streep. Obie aktorki już wcześniej pracowały razem. W 2006 roku Streep zagrała "szefową z piekła rodem" w przeboju kinowym "Diabeł ubiera się u Prady. Blunt odtwarzała postać jej posłusznej asystentki.

Przeniesienia broadwayowskiego musicalu "Into The Woods" na duży ekran podejmie się Rob Marshall. Reżyser ten ma na koncie dwa hity muzyczne - "Chicago" i "Nine". Poza Meryl Streep i Emily Blunt w projekcie wezmą udział: Johnny Depp jako Wilk, James Corden jako Piekarz oraz Christine Baranski jako Macocha. Zdjęcia ruszą jesienią.