Głównym bohaterem filmu jest budowlaniec Tedi Stones, który od zawsze marzył o tym, by zostać łowcą skarbów. Pewnego dnia przez pomyłkę zostaje wzięty za profesora archeologii. Wraz podróżniczką Sarą, Peruwiańczykiem Fredim i wesołą ekipą Tedi wyrusza na poszukiwanie Zaginionego Miasta Inków. Legenda głosi, że ukryto tam magicznego złotego bożka, który obdarza swego właściciela nieśmiertelnością. Niestety, tropem Tediego i jego przyjaciół podąża czarny charakter Arnoldson, który pracuje dla międzynarodowej szajki rabusiów dzieł sztuki.

ReklamaJako dziecko uwielbiałem grzebać w ziemi, bo a nuż znajdzie się jakiś skarb. Pamiętam, że raz odkryłem starą monetę sprzed wojny. Myślę, że jestem naturalnym archeologiem. No i mam talent do obsługi koparki. Sara jest piękna, nawet mój pies ją polubił - mówi Tedi głosem Piotra Adamczyka.W Sarę, w studiu dubbingowym, wcieliła się Małgorzata Socha. Będę próbowała odnaleźć swojego ojca, skarb, ale i miłość. A kto mi pomoże, to już trzeba zobaczyć w filmie. Prawdziwego poszukiwacza przygód można poznać po kapeluszu na głowie i pięknej blondynce u boku - mówi Socha.

ReklamaW filmie usłyszeć będzie można także m.in. głosy Cezarego Pazury, Tomasza Borkowskiego, Włodzimierza Pressa i Jacka Kawalca.


"Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta" w kinach od 14 czerwca.