Dzieło nie ma jeszcze tytułu, ale wiadomo, że scenariusz - współcześnie ujmujący Don Kichota - napiszą Steve Pink ("Zabijanie na śniadanie", "Przeboje i podboje", "Jutro będzie futro") oraz Jeff Morris ("Co takiego?"). Panowie poznali się jakiś czas temu, pracując wspólnie nad fabułą o tytule "True Memoirs Of An International Assassin". Projekt ten nie doczekał się jeszcze realizacji, aczkolwiek trafił na tzw. czarną listę - dobrych pomysłów, które szukają finansowania. Komunikat dotyczący realizacji filmu o Don Kichocie nie wymienia Deppa jako głównego gwiazdora produkcji, choć nie byłoby to pierwsze spotkanie aktora z legendarną postacią.

Reklama

W Don Kichota gwiazdor miał wcielić się w filmie Terry'ego Gilliama. Produkcję tę prześladował straszliwy pech i do dziś nie została sfinalizowana. Johnny Depp ma w swoim producenckim dorobku m.in. "Mroczne cienie", "Dziennik zakrapiany rumem" i "Hugo i jego wynalazek".

Don Kichot to postać stworzona w XVII wieku przez pisarza Miguela de Cervantesa - szlachcic, który popada w szaleństwo pod wpływem romansów rycerskich.