"Far from the Madding Crowd" powstanie w oparciu o powieść Thomasa Hardy'ego znaną w Polsce pod tytułem "Z dala od zgiełku". Jej bohaterką jest żyjąca w XIX wieku Bathsheba Everdene, piękna i niezależna Angielka, która odziedzicza farmę po zmarłym wuju. Wszyscy oczekują, że Bathsheba natychmiast wyjdzie za mąż i zajmie się wychowaniem dzieci, jednak ona nie zamierza wiązać się bez miłości i czeka na tego jedynego. O jej rękę walczą ubogi pasterz Gabriel Oak, przystojny żołnierz Troy i bogaty sąsiad William.

Reklama

Negocjacje w sprawie reżyserii filmu prowadzi Thomas Vinterberg ("Wszystko dla miłości", "Moja droga Wendy"). Autorem scenariusza jest David Nicholls ("Jeden dzień"), który w 2008 roku przeniósł na mały ekran inne dzieło Hardy'ego, "Tessa d'Urberville". Adaptacja została zrealizowana w formie miniserialu dla stacji BBC.

Powieść "Z dala od zgiełku" doczekała się wcześniej ekranizacji, a dokładniej w 1967 roku. W głównej roli wystąpiła wówczas Julie Christie. Carey Mulligan mogliśmy podziwiać ostatnio w dramacie "Wstyd".