Dzieło zatytułowane "Michael Jackson's Vision" wypełni kompletna kolekcja klipów wokalisty. Luksusowo zapakowany box zawierać będzie 4 i pół godziny nagrań.

Reklama

Łącznie będzie to ponad 40 teledysków, z których 10 nie była wcześniej wydana na żadnym DVD. Ponadto kolekcję uzupełni premierowy filmik do utworu "One More Chance", który napisał R. Kelly.

Jackson uznawany jest za tego, który zrewolucjonizował muzyczne klipy, tworząc z nich spektakularne miniprodukcje. Osławiony już "Thriller" w reżyserii Johna Landisa, stał się kulturowym fenomenem. Jako jedyny teledysk trafił do Biblioteki Kongresu jako część National Film Registry - listy produkcji budujących dziedzictwo kulturowe USA w dziedzinie filmu. Wśród wizjonerskich dzieł artysty znalazły się również "Black or White" także Landisa czy "Bad", za którego kamerą stanął Martin Scorsese. Z muzykiem współpracowali również inni cenieni reżyserzy, w tym John Singleton, Spike Lee i David Fincher. Ponadto we współpracy z siostrą Janet oraz Markiem Romankiem, Jackson nakręcił najdroższy dotąd teledysk w historii - "Scream", którego realizacja w 1995 roku kosztowała 7 milionów dolarów. Jako dodatek do "Michael Jackson's Vision" dołączona zostanie 60-stronicowa książeczka.

Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku.