Michelle Williams, jako murowaną kandydatkę do oscarowej nominacji za kreację w obrazie "Mój tydzień z Marilyn" wskazywały już pierwsze recenzje, jakie pojawiły się w prasie zaraz po premierze. – Williams pójdzie do domu z Oscarem za kreację aktorki, która nigdy nie została nawet do niego nominowana – pisał Lou Lumenick z "New York Post".

Reklama

Nominowany do Złotych Globów film Simona Curtisa powstał na podstawie wspomnień pisarza Colina Clarka, który pracował z seksbombą na planie "Księcia i aktoreczki" wczesnym latem 1956 roku. Monroe dopiero co poślubiła pisarza Arthura Millera. Gdy wyjechał z Anglii, 23-letni wówczas Clark miał pokazać jej Wielką Brytanię. Obok Michelle Williams wystąpili znakomici aktorzy: Kenneth Branagh, Judi Dench, Emma Watson i Eddie Redmayne. "Mój tydzień z Marilyn" zadebiutuje na polskich ekranach 3 lutego.

Na "Artystę" stawiają m.in. dziennikarze "The Hollywood Reporter", którzy przygotowali zestawienie tytułów i twórców z największymi szansami na oscarowe nominacje. Czarno-biały, stylizowany na kino nieme film, w którym rolę życia zagrał Jean Dujardin jest ich faworytem.

Akcja "Artysty" rozgrywa się w latach 20. XX wieku. Koniec kina niemego był równocześnie końcem karier wielu gwiazd, będących u szczytu popularności. Czy słynny aktor George Valentin podzieli los "wielkich zapomnianych"? Czy płomienne uczucie, która wybuchnie między nim a początkującą tancerką Peppy Miller zainspiruje go do walki o miejsce w świecie "nowego" Hollywood i ocali przed zapomnieniem oddanej kiedyś publiczności?

"Artysta", który w 2011 roku okazał się festiwalową rewelacją zdobywając ponad 40 nagród, wejdzie do polskich kin 24 lutego.